Yazarlar 

Şans…!

Şans bir mucizemidir?

Şans deyince, ne kadar çok soruyu da beraberinde getirdiği gerçeğini hepimiz biliriz. Yaşamınız boyunca cevapları bulmamız aslında zor değil. Hayatın kahramanları. Sadece biz. Bizim, bize olan inancımız. Öğrendiysek, şans artık bizimledir.

Ben kendime ve kendi yarattığım şansa inananlardanım . Aldığımız her nefesin bir mucize olduğunu kabullenmek şanstır. Madem yaşıyoruz ve hayat yolculuğumuz devam ediyor , içimizde var olan şansı yaratma gücümüze tüm kalbimizle inanmalıyız .

Kişisel gelişimimizi doğru ve pozitif olumlamalarla destekleyerek , istediğimiz şansı kendimize çekebiliriz. Yaşamak için bir amacımız var ise, şansa her zaman ihtiyacımız olduğunu unutmamalıyız. Bazı insanlar, hayatta şansı kumar gibi görürler. İşleri ters gidince , Hay Allah..! şansım yaver gitmedi diyerek suçu şansa yıkıverirler ve kendi beceriksizliklerini şanssızlık kılıfına sokuverirler. Bunlar, gayret göstermeden işini şansa bırakmış insanların sarfettiği en bilindik sözlerdir. Oysa şans zorlanmayı sever. Şansı zorlamak hedefinize ulaşmanızı sağlayan en doğru yoldur. Şansınızı zorlayın, sizin olanı alın. Şans her zaman sizden yana ve sizinledir.

Şansla ilgili hayatın içinden kelimeler, cümleler, beynimizde dolanıp durur. Sizlerin satırları okurken , ne kadar doğru dediğinizi duyar gibiyim; Hatta, kendinizle yüzleştiğinizi bile hissediyorum.

Ben nerede hata yaptım?

Neyi elimin tersiyle ittim ?

Neden kaybettim ?

Ayağıma gelen şansı neden teptim ?

Sorular zinciri uzar gider. Çoğu zaman cesaretimizi kaybeder , bilerek şansı geri çeviriveririz. Hayat cesurları sever sözü hayatın kurallarını anlatan, hayata dair en güzel sözlerden biridir. Hayatta hep cesur olmak , vazgeçmemek, sabretmek , mücadele etmek beraberinde şansıda , bolluğuda getirir. Şans kapımızda, şans başucumuzda, şans avuçlarımızda.

Şans bizimle . Yeter ki istemeyi bilelim.

Şansı doğru kullanan insanların , başkalarına da şans getirdiğini hepimiz biliriz.

Öyle insanlar vardır ki, bir dükkana girerler, peşinden pek çok müşteri o dükkana girer. Dükkan sahibi o kişiye ayağınız ne kadar uğurluymuş der. Bazen, eşiniz, dostunuz sizden hep uğurlu, kademli insan diye söz eder. Çünkü , sizin uğurunuza inanırlar. Bir kolye takarsınız, ya da bir bileklik size şans getirdiğine inanır boynunuzdan, kolunuzdan hiç çıkartmazsınız. Bunlar ve benzerleri hayatta her zaman karşılaştığımız , mucizevi rastlantılardır. Pozitif düşünen , enerjilerini doğru kullanan insanlar, gittikleri her yere şanslarınıda yanlarında götürürler . Aslında tüm canlılar için geçerlidir. Uğur getirdiklerini inandıkaları ne varsa daima yanlarında olsun isterler.

Şansı geri çevirmekte ustalaştığımız, farkında olmadan kendimizden uzaklaştırdığımız, elimizin tersiyle itiverdiğimiz bazı sözler vardır.

Aman sende..!

Nerede bende o şans ?

Hay Allah bende şans olsa , gibi…

Şansı geri tepen , ne kadar negatif düşünceler değil mi ?

Umutsuzluğa kapılmadan düşüncelerimizi değiştirerek, kullandığımız kelimelere dikkat ederek şansı her zaman kendimize çevirmek mümkündür.

Victor Hugo’dan çok anlamlı bir sözü paylaşmak istiyorum;

“Gelecek güçsüzler için ulaşılmaz, korkaklar için bilinmezlik, cesurlar içinse şanstır.”

Yazılarımda ünlü düşünürlerden sözler paylaşmayı seviyorum. Hayata gelmiş olmamımızın bir şans olduğunun farkına varıp bize sunduğu hediyeleri sevgiyle kabul etmeliyiz. Kendi şansımızı kendimiz yaratmalıyız. Ben cesaretiyle hayata karşı dimdik duran insanların işini şansa bıraktığına hiç şahit olmadım. Onlar cesaretleriyle aldıkları kararları hayata geçirip , kendi şanslarını kendileri yaratmış başarılı insanlardır. Dünyadaki tüm canlılar varoluşlarıyla sonuna kadar şansı hak ediyorlar.

“ŞANS” Hayatın tam da kendisidir.

Mucize sizsiniz.

Mucizeler sizi şaşırtmasın.

Bol şanslar..!

Sevgiyle…

Kadriye Ciritci

Yazar

Related posts

Leave a Comment