Gündem 

Bakan Soylu: 474 PKK’lı etkisiz hale getirildi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “İçeride PKK’ya karşı müthiş bir mücadele halindeyiz. Yılbaşından bu yana 62’si üst düzey yönetici, 474 PKK’lı etkisiz hale getirildi” dedi.

Bakan Soylu, Elmadağ Şehit Mustafa Büyükpoyraz Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nde, Emniyet Genel Müdürlüğü Koruma Dairesi Başkanlığı, Koruma Eğitim Akademisi Açılış Töreni’ne katıldı. Bakan Soylu, törendeki konuşmasına önceki gün Samsun’da uygulama noktasında ‘dur’ ihtarına uymayan sürücüyü takip eden ve geçirdiği kazada hayatını kaybeden Adem Keskin ile Hakkari Yüksekova’da zırhlı aracın devrilmesi sonucu şehit olan polis memurları Adnan Kısar ve Osman Gül’ün yakınlarına başsağlığı dileyerek başladı.

‘İLK ETAPTA 500 KİŞİ ALINACAK’

Koruma Eğitim Akademisi’nin açılışının gecikmiş bir adım olduğumu ve bunun Türkiye’de ilk kez olduğunu dile getiren Bakan Soylu, koruma akademisinden mezun olmayan polislerin bundan sonra korumalık yapamayacağını söyledi. Akademide uluslararası standartlarda eğitim verileceğini, ilk etapta 500 kişinin eğitime alınacağını belirten Bakan Soylu, eğitim alacak personele seslenerek, “Korumalısınız ama kırmamalısınız” dedi.

Related posts

Leave a Comment