Gündem 

Sokaklar Boş Kaldı

Konya’da, koronavirüs salgınına yönelik alınan tedbirler kapsamında ilan edilen 48 saatlik sokağa çıkma yasağıyla birlikte cadde ve sokaklarda sessizlik hakim oldu.

İçişleri Bakanlığı’nın koronavirüs tedbirleri kapsamında 31 ilde 48 saat sokağa çıkma yasağı ilan etmesinin ardından yaklaşık 2 milyon 300 bin nüfuslu, 31 ilçesi bulunan Konya’da sessizlik hakim oldu. Sokaklarda, yasa kapsamı dışında olup iş yerlerine gidenler dışında yasağı ihlal eden olmadığı görüldü. 

Konya, Sağlık Bakanlığı’nın ‘Covid-19’ vaka ve ölü sayının en fazla olduğu iller arasında yer alıyordu.

MALATYA’DA MEYDAN VE SOKAKLAR BOŞ KALDI

Malatya’da, koronavirüs salgınının önlenmesi amacıyla uygulanmaya başlanan sokağa çıkma yasağıyla birlikte sokak ve meydanlar boş kaldı.

Koronavirüs salgınına yönelik tedbirler kapsamında, 30 büyükşehir ve Zonguldak’ta 48 saatlik sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Yasak kapsamında olan Malatya’da da halk evlerinde kaldı.

Kentte, yaya ve araç trafiğinin en yoğun olduğu sabah saatlerinde Soykan, 15 Temmuz ve Emekliler Meydanı’nın boş kaldığı görüldü. İşe gidenlerin ise maske ve eldivenle önlem aldığı görüldü. Sokağa çıkma yasağına uymayan vatandaşlar ise polis ekiplerince uyarılarak, evlerine gönderildi.

KAHRAMANMARAŞ’TA SOKAKLAR BOŞ KALDI

Kahramanmaraş’ta, İçişleri Bakanlığı tarafından sokağa çıkma yasağı getirilirken, cadde ve sokaklar bomboş kaldı. 

Kahramanmaraş, 2000 yılında yapılan genel nüfus sayımında uygulanan sokağa çıkma yasağından sonra tarihinin en sessiz günlerinden birine uyandı. Şehrin en işlek cadde ve yolları bomboş kaldı. Trabzon Bulvarı’nda, belediyenin temizlik görevlileri ve polis dışında kimse olmadığı gözlenirken, tüm iş yerlerinin kapalı olduğu bulvarda sessizlik hakim oldu. Öte yandan polis de sokağa çıkma yasağını ihlal edenlere yönelik denetimler yaptı. Denetimlerde yaya ve araçla gidenleri durduran polis, çalışma belgelerini kontrol ettikten sonra ev ve iş yerlerine gitmeleri konusunda uyardı.

Related posts

Leave a Comment